DAV Club - екскурсійний туроператор
+38 (050) 462-90-32 +38 (067) 340-01-15 УКРРУС
Курс валют USD/UAH EUR/UAH

Краків

id #57, останнє оновлення 26.05.2020 01:27:19

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Краків — одне з найдавніших і найкрасивіших міст Польщі, розташоване на березі річки Вісла. Це колишня столиця Польського королівства, історична спадщина якої вціліла під час Вогняної бурі Другої світової, а історичний центр внесений до Списку ЮНЕСКО. Краків вражає унікальною архітектурою та старовинними пам’ятками, які тісно пов’язані з історією Польщі й мають величезне значення для польського народу: легендарний Вавель, Головний ринок та Маріацький костел, Флоріанські ворота, Барбакан.

Краків — місто з багатою історією, колишня столиця Польщі (в XIV-XVII століттях) і одне з найкрасивіших міст Європи. До XVIII століття тут коронувалися польські королі. Попри всі лиха, які пережила Польща у XX столітті, включаючи Другу світову війну, Краків зберігся напрочуд добре. Зараз Краків — сучасне місто, з красивою архітектурою і цікавими традиціями. Часто його називають чарівним, магічним, перлиною Польщі. Це місто, в яке закохуєшся відразу і назавжди.

Місто вдало розташувалося на р. Віслі. Саме в цьому місці річка стає судноплавною, що зіграло велику роль у розвитку Кракова. Перші згадки про поселення на цьому місці датуються X століттям. Археологічні дослідження показали, що вже в XI столітті тут розташовувалося зміцнення слов’янського племені віслян.

З XIV століття починається піднесення Кракова над іншими польськими містами. В кінці XIV століття тут коронувався знаменитий Ягайло. В епоху його нащадків значення Кракова все більше зростає, а місто стрімко багатіє. Населення вже тоді налічувало близько 100 тис. осіб. У 1610 році столиця Польщі переноситься до Варшави, але до XVIII століття королі продовжують коронуватися в Кракові. Перенесення столиці до Варшави і війни привели місто в занепад. Наприкінці XVIII століття в Кракові проживало всього 9,5 тис. осіб. У 1795 році Краків перейшов під владу Австрії. З 1809 по 1815 роки належав Варшавському герцогству. Після “наполеонівських воєн” Краків став вільним містом (незалежна нейтральна республіка). Це доброчинно позначилося на місті. Краків оговтався від минулих негараздів і поступово повертав своє колишнє уособлення. Але вільне місто Краків проіснувало недовго. У 1846 році за Віденською угодою Краків був переданий Австрії. До 1918 року Краків перебував у складі Австро-Угорщини. В 1918 році після об’єднання Польщі місто знову стало польським.

За часів Другої світової війни до 1945 року Краків був окупований Німеччиною. Місто було звільнене радянськими військами 19 січня 1945 року. При відступі німецькі війська хотіли підірвати місто, але завдяки спільній операції Радянської та Польської армії місто вдалося зберегти практично непошкодженим. За часів соціалізму посилилося промислове значення Кракова, а населення міста стало швидко зростати. Зараз Краків — адміністративний центр Малопольського воєводства, найбільший науковий, культурний, туристичний та економічний центр Польщі. Місто складається з внутрішнього міста і 7 передмість.

ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ
© Дав Клуб 2022 Киев