Музей Сальвадора Далі

id #42, останнє оновлення 19.05.2020 18:35:49

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

У мальовничому маленькому містечку Фігерас в 140 км від Барселони розташувався Музей Сальвадора Далі. У будівлі колишнього міського театру, яке майже повністю згоріло в 1939 році. Колись ще в юності, найперші роботи художника були виставлені у фойє тоді ще чинного театру.

Будівництво театру-музею тривало цілих 14 років. Втіленням ідей Далі займалися професійні архітектори, але він сам ретельно контролював кожен етап робіт. Будівля була об'єднана декількома архітектурними стилями, які розкривають екстравагантність і своєрідний внутрішній світ художника. Будівля театру-музею - схожа на химерний казковий замок. Червоні стіни декоровані хлібом, невеликі башточки, прозорий величезний купол над сценою і яйця на даху, уособлюють божевільну фантазію великого маестро.

Також тут представлені ескізи та малюнки великого художника. В цілому в музеї знаходиться близько 1500 експонатів. Сальвадор Далі вклав в будівництво музею всі свої заощадження, притому що допомагали з бюджетом і уряд міста, і друзі художника і жителі, які вносили численні пожертви. Не можна обійти увагою і колекцію з 39 ювелірних прикрас Далі-Хойас, що дивують своїм незвичайним і оригінальним дизайном. Офіційно музей був відкритий лише 28 вересня 1974 року.

Театр-музей це один з наймасштабніших проектів великого художника. І він побажав бути похованим саме тут. Серед експонатів відвідувачі спостерігають надгробну плиту датовану 1904-1989 роками, а під нею знаходиться склеп, в якому забальзамованй Сальвадор Далі.

Музей Далі, однозначно, став візиткою Фігерасу й щодня його відвідують понад 4 тис. осіб. Далі - один з небагатьох художників, чий талан визнали довічно.

Абсолютно точно Далі був божевільним, але при цьому божевільно талановитим!