"Закурт Дунаю" Вишеградська фортеця і Сентендре з відвідуванням Музею марципанів

id #171, останнє оновлення 20.05.2020 01:13:32

Вартість екскурсії 25.00 EUR

Мабуть, найпопулярнішим туристичним маршрутом для одноденної поїздки з Будапешта є відвідування міст: Сентендре, Вишеград.

Сентендре, який нерідко називають перлиною закруту Дунаю, являє собою незвичайне купецьке містечко, що володіє особливим колоритом і чарівністю. Химерно згинаються бруковані вулички, маленькі площі, червоно-черепичні дахи, яскраво розфарбовані будиночки і православні церкви додають зовнішності містечка казковий вигляд.

Сентедре може похвалитися величезною кількістю церков, високими куполами, яких видно з будь-якої точки. У місті знаходиться резиденція правлячого архієрея Будімской єпархії Сербської православної церкви. У 1928 році Іштван Реті заснував в Сентендре творчу майстерню, поступово сюди почали приїжджати все більше і більше художників, скульпторів та інших представників богеми. Швидше за все, притяєна сила містечка полягала в його особливій красі, атмосфері затишку і спокою, тому він швидко перетворився в справжню творчу майстерню під відкритим небом.

Вишеград - найменше місто Угорщини, проте він може похвалитися багатою, повною драматичних подій, історією. Король Бела IV наказав побудувати фортецю в Вишеграді. Складна система укріплень і дуже вдале розташування забезпечували надійний захист від раптових нападів ворога. Період розквіту міста припав на час правління короля Матяша Корвіна. При ньому королівський палац був перебудований в ренесансному стилі. Матьяш був пристрасним шанувальником мистецтва і науки, тому в той час частими гостями Вишеградської резиденції були видатні поети, художники, філософи епохи Відродження.