DAV Club - екскурсійний туроператор
+38 (050) 462-90-32 +38 (067) 340-01-15 УКРРУС
Курс валют USD/UAH EUR/UAH

Сентедре, Замок Вишеград і Естергом

id #121, останнє оновлення 20.05.2020 01:13:32

Вартість екскурсії 40.00 EUR

Мабуть, найпопулярнішим туристичним маршрутом для одноденної поїздки з Будапешта є відвідування трьох міст: Сентендре, Вишеград, Естергом.

Сентендре, який нерідко називають перлиною закруту Дунаю, являє собою незвичайне купецьке містечко, що володіє особливим колоритом і чарівністю. Химерно згинаються бруковані вулички, маленькі площі, червоно-черепичні дахи, яскраво розфарбовані будиночки і православні церкви додають зовнішності містечка казковий вигляд.

Сентедре може похвалитися величезною кількістю церков, високими куполами, яких видно з будь-якої точки. У місті знаходиться резиденція правлячого архієрея Будімской єпархії Сербської православної церкви. У 1928 році Іштван Реті заснував в Сентендре творчу майстерню, поступово сюди почали приїжджати все більше і більше художників, скульпторів та інших представників богеми. Швидше за все, притяєна сила містечка полягала в його особливій красі, атмосфері затишку і спокою, тому він швидко перетворився в справжню творчу майстерню під відкритим небом.

Вишеград - найменше місто Угорщини, проте він може похвалитися багатою, повною драматичних подій, історією. Король Бела IV наказав побудувати фортецю в Вишеграді. Складна система укріплень і дуже вдале розташування забезпечували надійний захист від раптових нападів ворога. Період розквіту міста припав на час правління короля Матяша Корвіна. При ньому королівський палац був перебудований в ренесансному стилі. Матьяш був пристрасним шанувальником мистецтва і науки, тому в той час частими гостями Вишеградської резиденції були видатні поети, художники, філософи епохи Відродження.

Естергом - одне з найстаріших міст Закруту Дунаю і з давніх часів мав важливе значення для суспільно-політичного життя країни. Як у випадку з багатьма іншими угорськими містами, прообразом Естергома став римський табір Стрегоніум. У 1000 році Іштван був коронований в Естергоме як перший угорський король. Засноване ним Естергомський єпископство стало найголовнішим в Угорщині. Саме Естергомський архієпископ мав виняткове право коронувати угорських монархів.

Ще одним свідченням великої значимості Естергома було те, що тут знаходився єдиний в країні монетний двір. В наші дні Естергом продовжує зберігати свій статус головного релігійного центру країни. Мандрівники, що приїжджають в місто, в захваті завмирають перед величезним будинком Естергомський базиліки, велично піднятий над повертаючим якраз в цьому місці Дунаєм. Базиліка є найбільшим кафедральним собором Угорщини і головним католицьким храмом країни.

ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ
© Дав Клуб 2022 Киев