Руан

id #86, останнє оновлення 10.06.2020 13:01:50

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Руан — місто на півночі Франції та центр регіону Верхня Нормандія. Славиться своїми звивистими старовинними вуличками та мальовничими фахверковими будинками, пам’ятками середніх віків та сучасної епохи, перлинами готичної архітектури та неймовірним кафедральним собором, який надихнув Моне. Руан — це історична столиця Нормандії, яка сумно відома як місце страти Жанни д’Арк. Це одне з найкрасивіших міст Франції з багатою історією і культурним життям.

Поселення на місці сучасного Руана з’явилося понад 2000 років тому і було центром кельтського племені велиокассів. Місто було засноване в період правління Октавіана Августа і швидко перетворилося на друге за величиною поселення в Галлії після Лугдуна (Ліона). Руан досяг розквіту до III століття н.е. Тут були побудовані терми, амфітеатр та інші споруди. Кінець процвітання римського міста поклало вторгнення германців в IV столітті. В IX столітті в гирлі Сени стали часто навідуватися нормани, які кілька разів розграбували й спалили Руан. У 911 році місто стало столицею утвореного вікінгами герцогства Нормандія. У 941 році герцог Нормандії Річард I здолав об’єднану армію короля Франції Людовика IV, імператора германців Оттона Великого і графа Фландрії. У X столітті Руан перетворився на велике портове місто. Протягом періоду незалежності Нормандії, він більшу частину часу був столицею герцогства.

У 1204 році Руан був зайнятий французькими військами. У цьому ж році вся Нормандія була приєднана до Франції. У XIII столітті місто процвітало завдяки річковій торгівлі та текстильній промисловості. Руанські купці володіли монополією на навігацію по Сені майже до Парижа. Наприкінці XIII і XIV століть відбулося кілька повстань через високі податки. Після останнього з них місцеві купці втратили всі свої привілеї.

В ході Столітньої війни Руан був зайнятий англійцями та приєднаний до володінь англійського короля. 30 травня 1431 року тут на багатті була спалена Жанна д’Арк. Нормандія знову стала частиною Франції тільки в 1449 році. Після закінчення Столітньої війни Руан значно відбудовується. В XV – XVI століттях тут були зведені красиві готичні споруди. В цей час місто процвітає на рибному промислі, виробництві сукна і ярмарках.

У період гугенотських воєн частина населення Руана приєдналася до Реформації. Виникло напруження між католиками та протестантами придушили регулярні війська, які в 1562 році увійшли в Руан і три дні грабували місто. В 1572 році католики розправилися з гугенотами.

Під час франко-прусської війни 1870 року Руан був окупований німецькими військами. У роки Першої світової війни тут перебувала Англійська військова база. В ході Другої світової війни Руан був окупований німецькими військами з 1940 по 1944 роки. В цей період місто неодноразово бомбила авіація союзників. Через бомбардування були зруйновані історичні квартали та деякі пам’ятки. Відновлення Руана тривало 15 років.

Руан відомий чудовим старим містом, на чарівних середньовічних вуличках якого можна доторкнутися до його багатої історії та насолодитися автентичною атмосферою. У місті збереглося близько 2000 старих фахверкових будівель. З них 227 оголошені як історичні пам’ятки. За кількістю пам’яток, об’єктів архітектурної та культурної спадщини Руан входить в ТОП-10 міст Франції.