Мон-Сен-Мішель

id #83, останнє оновлення 09.06.2020 14:44:43

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Острів Мон-Сен-Мішель, що в перекладі з французької означає «гора Архангела Михаїла», знаходиться на узбережжі Нормандії (північний захід Франції, Бретань). Під час припливу острів майже повністю відрізаний від материка. Тільки вузький перешийок, побудований в 1880 роки, зберігає зв’язок з узбережжям. Це місце надзвичайно романтичне. Що зовсім не дивно – Мон-Сен-Мішель – вже одним своїм виглядом розташовує до мрійливості. Кам’янистий острів, овіяний вітрами і легендами, підноситься на ньому дивним, унікальним замком-аббаством – справжній скарб, дбайливо охороняється морем, пісками і милістю свого покровителя.

Походження абатства же на цьому місці теж пояснює легенда, яка розповідає про те, як в 708 році до єпископа Обер явився у сні Архангел Михаїл (один з найбільш шанованих святих, який охороняє ворота раю, і очолив, згідно Біблії, вирішальну битву Добра зі Злом) і наказав спорудити на скелі церкву. Обер послухався святого лише з третього разу – після того, як розгніваний ігноруванням своїх прохань Михаїл тицьнув своїм перстом в голову єпископу. Всім, хто сумнівається в правдивості легенди сьогодні пред’являється череп норовливого Обера з дуже непоганою вм’ятиною – слідом від руки Архангела…

Мон-Сен-Мішель багато в чому унікальний. Унікальне його місце розташування – на кам’янистому острові, оточеному круглий рік то водою, то, внаслідок відливу, піском. Унікальне його планування – абатство будувалося протягом століть, і його споруди немов обліпили гору, на якій вони стоять. Змінювалися епохи і архітектурні стилі, замок горів і не раз руйнувався, був в облозі (найдовша тривала 30 років), але жодного разу при цьому не було взято, зустрічав і проводжав королів і кардиналів, навіть був в’язницею для державних злочинців – вся непроста історія Мон-Сен-Мішель, як в дзеркалі, відбилася в його будівлях.

Масивне, потужне спорудження насправді справляє враження легкості. Він ніби прагне в небеса, туди, де живе його покровитель, і його шпиль з фігуркою Архангела Михаїла губиться в хмарах на 155-метровій висоті.