DAV Club - екскурсійний туроператор
+38 (050) 462-90-32 +38 (067) 340-01-15 УКРРУС
Курс валют USD/UAH EUR/UAH

Ліон

id #69, останнє оновлення 28.05.2020 23:41:51

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Ліон — місто на сході Франції та столиця регіону Овернь — Рона — Альпи. Є третім за величиною містом країни та другим за значенням після Парижа. Ліон не часто потрапляє на туристичні маршрути, хоча має багату історію, що йде вглиб століть аж до періоду Стародавнього Риму. Місто зберегло чудове історичне ядро, яке є об’єктом ЮНЕСКО і включає найстарші у Франції стародавні руїни, чарівні середньовічні вулички, атмосферні квартали вздовж річок Сона і Рона, а також прекрасні ренесансні будинки. Ліон відомий своєю гастрономією, культурним життям і як місце, де виник кінематограф. Саме тут брати Люм’єр почали виробництво своїх кінематографів.

Ліон — одне з найдавніших міст Франції. Вже між III та I століттями до н.е. гальське плем’я сегусіавів організувало в місці злиття річок Рона і Сона місце торгівлі. Пізніше на пагорбі Фурв’єр виникла фортеця Лугдун. У 43 році до н.е. поселення було захоплене римлянами та стало римською колонією. Римляни значно розширили та відбудували Лугдун. Поселення мало важливе торгівельне та військове значення. Тут бували багато римських імператорів та народилися Клавдій і Каракалла.

При римлянах Стародавній Ліон процвітав і фактично був столицею Галлії. Найвищий період розквіту припав на I і II століття н.е. Серед безлічі римських споруд до наших днів збереглися театр, одеон, амфітеатр, акведуки та терми. В кінці II століття після битви між Септимієм Північчю і Клодієм Альбіном місто було розграбоване і спалене. Після цього Лугдун занепав.

У II столітті Ліон перестав бути столицею Галлії та був захоплений бургундцями. У першій половині VI століття місто переходить під контроль франків. При цьому в VI-VII столітті воно переживає постійні набіги та грабежі. Ліон знову почав процвітати в період правління Карла Великого. Після розпаду імперії франків влада над містом переходить до церкви. У XII столітті Ліон був розділений між Німеччиною і Францією по річці Сона.

У XIII столітті в Ліоні сталося дві значні релігійні події — ліонські Собори. На одному з них навіть була зроблена спроба об’єднання з православною церквою. На початку XIV століття Ліон був приєднаний до французького королівства, що стало кінцем влади архієпископів. В XV – XVI століттях місто процвітало завдяки торгівлі. У 1563 і 1574 роках в Ліоні вирує чума, яка забрала життя третини городян.

Під час Французької революції Ліон став на бік супротивників Конвенту. Городяни виступили проти якобінців і повалили їх диктатуру. Після цього Конвент оголосив місто ворогом революції. Армія генерала Келлермана обложила Ліон і після жорстокої двомісячної облоги він був узятий. 12 жовтня 1793 року було прийнято рішення про його руйнування. Якобинці практично знищили Старе місто і вбили половину населення. Ліон став відроджуватися тільки під час правління Наполеона.

ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ
© Дав Клуб 2022 Киев