DAV Club - екскурсійний туроператор
+38 (050) 462-90-32 +38 (067) 340-01-15 УКРРУС
Курс валют USD/UAH EUR/UAH

Бордо

id #81, останнє оновлення 09.06.2020 11:10:12

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

Бордо — місто на південному заході Франції, столиця історичної області Аквітанія і департаменту Жиронда. Славиться своїми винами, які вважаються одними з найкращих у світі, а також найбільшим в країні студентським населенням. Бордо — елегантне південно-французьке місто з чарівним провінційним шармом. Відомий багатющою культурною та історичною спадщиною, завдяки якій включений в список об’єктів ЮНЕСКО. Це старовинне торгове місто називають “місячним портом”, через його розташування на вигнутій у формі півмісяця річці Гаронна.

Бордо був заснований понад дві тисяч років тому. Джерела міста йдуть від кельтського поселення Бурдігале. У I столітті до н.е. воно було підкорене римлянами на чолі з Юлієм Цезарем і стало центром Аквітанської Галлії. У Середні віки Бордо був досить квітучим містом. Після того, як герцогами регіону стали англійські королі з Анжуйської династії, тут були побудовані нові гарні будівлі, розширено кафедральний собор і розвивалося виноробство. Також місто мало значні вільності, які були припинені після закінчення Столітньої війни, коли Бордо увійшов до складу королівства Франція. Після деякого періоду занепаду Бордо став багатіти на торгівлі з Америкою. В 1746 році Маркіз де Турні захотів зробити місто одним з найкрасивіших у Франції. Після цього центр Бордо був значно перебудований в стилі класицизму. У Новий час місто продовжувало багатіти на торгівлі. Через Бордо йшов торговий потік з французьких метрополій. У роки Другої світової війни місто кілька разів піддавалось бомбардуванням.

До основних пам’яток належить Кафедральний собор св. Андрія — найкрасивіший релігійний пам’ятник Бордо, розташований в серці міста. Будівля була побудована місцевими архієпископами між XII-XIV століттями переважно в готичному стилі. У 1789 році в період Французької революції собор позбувся практично всіх своїх прикрас і релігійних скарбів, а сама будівля використовувалася для зберігання кормів. У XIX столітті церква дуже постраждала від пожежі. Надалі будівля була дбайливо відновлена, хоча і позбулася старовинних меблів. Ле Гранд (великий) театр — шедевр класицизму, завершений в 1780 році. Будівля театру є одним з найбільш символічних в Бордо, її побудовано на місці стародавнього римського Форуму. Площа de la Bourse (біржі) – один із символів Бордо. Це місце відігравало важливу роль у розвитку міста і торгівлі. Площа має красиву класичну архітектуру XVIII століття. У центрі знаходиться фонтан трьох грацій, який оточений старою фондовою біржею і музеєм митниці. Сен-Серін — вишукана романська базиліка, яка є зупинкою на середньовічному релігійному шляху св. Якова в Сантьяго-де-Компостела і внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ
© Дав Клуб 2022 Киев