Авіньйон

id #91, останнє оновлення 11.06.2020 11:49:52

Вартість екскурсії прораховується індивідуально, прохання залишити заявку

На південному сході Франції, недалеко від середземноморського узбережжя знаходиться унікальне і прекрасне місто Авіньйон. Особливість його в тому, що значна територія старої частини міста оточена середньовічними укріпленнями, всередині яких височіє величний пам'ятник архітектури XIV століття - Папський Палац.

Перші поселення на території сучасного Авіньйона відносять ще до періоду неоліту. Пізніше цю територію облюбували представники галльських племен, навіть походження назви міста пов'язують з древнім кланом Avennius галльського племені Cavari.

Найбільший свій розквіт Авіньйон переживає в XIV-XV століттях, коли в 1305 році в результаті інтриг і боротьби за папський престол частина Папського двору на чолі з Климентом V перебирається в провінційний, але дуже зручно розташований Авіньйон, де і влаштовує свою резиденцію. Римські папи повернулися до Ватикану лише в 1378 році, а Авіньйон знаходився під їх юрисдикцією до 1797 року. Населення міста вже в той час становило приблизно 100 000 чоловік, але після Великої французької революції вона зменшилася до 17 000.

Сьогодні Авіньйон - це важливий туристичний, освітній і культурний центр Франції. Крім того, в околицях Авіньйона проводиться цілий ряд всесвітньо відомих сортів прованського вина. Поїздку в Авіньйон вибирають люди, яким цікаві події минулих днів, а також шанувальники джазової музики і театрального мистецтва, так як на протязі всього року місто радує своїх гостей і жителів всілякими концертами, оригінальними і класичними постановками і всілякими фестивалями. Всі без винятку гідно оцінюють місцеву гастрономію, що займає почесне місце на п'єдесталі прованської кухні.

Приїхавши в Авіньйон, ви з першого ж моменту будете вражені красою і різноманітністю тутешньої культурної спадщини. Стара частина міста оточена потужними укріпленнями, що протягнулися на 4330 м, створеними для захисту міста і папської резиденції. Величний і прекрасний Папський Палац, який можна побачити з будь-якої точки міста, є головною прикрасою Авіньйона. Палац був побудований в XIV столітті і визнається найбільшою готичною пам'яткою Середньовіччя. Папський Палац будувався в 2 етапи, тому він ділиться на Старий Палац Бенедикта XII і Новий Палац Климента VI на честь пап, при яких зводилися будівлі. Палац нараховує 12 веж, кожна з яких має свою історію. Сьогодні найбільшу цінність представляє внутрішнє оздоблення Палацу, розпису і фрески італійських художників.